Ronde 6 ODI 2 – WLC 3
Ronde 6 ODI 2- WLC 3
Aanvankelijk was het niet duidelijk of we wel zouden spelen. De voorgaande ronde hadden alle spelers van ODI 2 een reglementaire nul gekregen vanwege niet spelen. Dus heb ik er enkele mailtjes aan moeten spenderen voordat er gereageerd werd en duidelijk was dat er wel gespeeld ging worden.
Alleen was Chrit snotterig geworden en wilde/ kon daarom niet spelen. Gelukkig kan ik dan als non-playing captain optreden als invaller.
Tegen deze tegenstander zou het niet moeilijk moeten zijn, maar dat zeiden we over HSC 3 ook: Dat werd 2 – 2!
We gingen ook goed van start: Wim stond al snel beter en won daarna ook (hetgeen soms niet makkelijk is). Sascha won al snel een pion en daarvan dacht ik: Dat gaat als een straaljager, dus kat in het bakkie. Arno won ook al redelijk snel een kwaliteit, dus dat hoefde ook niet moeilijk te worden (Zie opmerking nav Wim!) en Bart: Een vol bord en weinig ruimte beiderzijds. Dus al met al snel klaar, dacht ik.
Maar dat liep toch anders: Arno was nog wel redelijk snel klaar en won “gewoon”, maar Bart schoot niet op en Sascha ontmoette hardnekkig verzet. Uiteindelijk verloor Bart en Sascha won ook door het fraai af te maken. Dus toch nog redelijk makkelijk. Einduitslag 1 – 3 en we draaien aan de kop nog mee, samen met SV Son en Breugel en SV Dubbelschaak97 3;
Ruud Hooijen 1572 – Sascha Kurt 1760 0 - 1
Quinten v Asseldonk 1369 – Bart Wintraecken 1568 1 - 0
Henk Strik 1367 – Wim Lucassen 1488 0 - 1
Fazeel Hoosein 1162 – Arno de Man 1549 0 – 1
Gem 1368 gem 1591
Brd 2. De partij begon met de centrale variant van het aangenomen dame gambiet. Beide kanten speelden hierin niet de beste opties, echter leverde dit wit uiteindelijk een overwicht op. Iets verder in de partij speelde ik (zwart) nog een paar minder zetten en kreeg wit duidelijk de overhand. Bij de analyse thuis bleek dat wit in het vervolg ook enkele mindere zetten speelde, echter verzuimde ik om daar gebruik van te maken. Mijn stelling werd van kwaad tot erger en wit kreeg een zeer sterke aanval op de koningsvleugel die ik niet meer kon tegenhouden. Resultaat winst voor wit.
Brd 3.
Ik (Wim) mag weer eens met wit extern aantreden (Kritiek op de teamleider, omdat er geen overleg is?). Dus de lievelingszet van mij komt op het bord: 1. d4; Het wordt een aangenomen damegambiet Ik komt goed uit de opening en wint 1 pion. Vervolgens gaat er bij mijn tegenstander nog en pion verloren en is ook zijn koningsstelling sterk verzwakt, waarbij drukverhogen e.d goed werkt. Toen mat in 1 dreigde gaf hij op.
Brd 4.
Opening Spaans, ruilvariant. Ik besluit om bij terugnemen op c6 naar het centrum toe te slaan (Blijkt achteraf dat dxc6 toch beter is) en wordt na w 5. Pxe5 en zw 5 Dg5 geconfronteerd met 6. Pg4!
Dit heb ik nog nooit gezien in 50 jaar schaak, dus hoe nu verder? Achteraf blijkt dat ook mijn schaakboeken hierop geen antwoord hebben, behalve commentaar dat deze zet niet goed is. Ik heb zw 6 … d5 gespeeld en omdat Stockfish wel suggesties geeft e.d blijkt dat ook “zijn keus”. Achteraf blijkt dat ik de gehele verdere partij telkens de voorgestelde zet of het 1e alternatief gespeeld heb, dus je mag wel stellen dat ik erg tevreden ben. Het verloop was ook niet zo moeilijk: Ik won op zet 12 al een kwaliteit met pion en na dameruil (Door wit geïnitieerd en ook voorstel Stockfish> Ik dacht dat dat minder goed was) werd het nog makkelijker. Ik kon zijn overgebleven toren afruilen, er bleef voor hem nog een paard over en 3 verbonden pionnen op de damevleugel en met een actieve toren voor mij en zijn koning + paard ver op de andere vleugel dreigde ik al direct om die pionnen op te ruimen. Het vervolg hoefde hij niet te zien, dus 0 – 1;
Brd 1
Sasha kreeg vandaag met wit een Scandinavian defence. Al vroeg in de opening offerde zwart een pion en gingen de dames eraf (zet 7).
Het ruilen ging soepel dus kwamen wij snel in een eindspel terecht met toren en ongelijke lopers. Dat zo een eindspel niet zo makkelijk is blijkt uit de computeranalyse: zwart maakte namelijk 4 blunders en wit maar 1.
Stelling na zet 47. Hier vervolgde wit met Kf6 met matdreiging en dreiging om te promoveren. Dit heeft wit dan ook vakkundig uitgespeeld en gewonnen.