Agenda

Geen activiteiten.

Laatste update

28-05 update3 ind sen 28-05
28-05 update2 ind sen 28-05
27-05 update ind sen 28-05
26-05 indeling sen 28-05
24-05 uitslagen sen 21-05
21-05 update3 ind sen 21-05
21-05 update2 ind sen 21-05
20-05 update ind sen 21-05
19-05 indeling sen 21-05

2700chess.com for more details and full list

Overgang naar de senioren

Het aantal jeugdleden dat een stap maakt naar de senioren competitie groeit gestaag.

Om de overgang naar de senioren goed te laten verlopen is er voldoende niveau bij jeugdspelers nodig, is het belangrijk dat ze overweg kunnen met een langzamer speeltempo en dat het niet te laat wordt.

Het speeltempo van jeugdleden bij de senioren zal daarom in overleg bepaald worden waarbij zoveel mogelijk maatwerk wordt nagestreefd. De minimum bedenktijd is 45 minuten per persoon per partij met een increment van 15s vanaf de eerste zet. De partijen zijn dan in de regel niet later dan ongeveer 22:00 afgelopen, vaak eerder.

We hanteren de volgende regels.

  • Jeugdspelers die stap 4 hebben gehaald krijgen het recht op een proefperiode bij de senioren
  • Voor jeugdspelers die stap 3 of 3+ hebben gehaald is op basis van een gemotiveerd verzoek en na overleg met de jeugdtrainer en wedstrijdleider bij de senioren eveneens een proefperiode bij de senioren mogelijk.

In de proefperiode worden 5 partijen gespeeld bij de senioren in de laddercompetitie. De wedstrijdleider bij de senioren schat het niveau in en beoordeelt of de jeugdspeler toe is aan deelname bij de senioren. Daarna wordt in overleg met de ouders en jeugdtrainer een beslissing genomen hoe verder te gaan en kan de jeugdspeler bij de eerste mogelijkheid die zich voordoet worden ingedeeld in een groep (aan het begin of halverwege het schaakseizoen).

Toelating tot de externe competitie bij de senioren is ook mogelijk maar pas na gebleken resultaten in de interne competitie.